Fani baseballu na całym świecie z niecierpliwością czekają na powrót World Baseball Classic. Mecze półfinałów i finałów odbędą się na stadionie Dodger w dniach 21-23 marca. PETCO Park w San Diego w Kalifornii i Dolphin Stadium w Miami na Florydzie będą gospodarzem rozgrywek bilardowych drugiej rundy, a mecze zaplanowano na 14–19 marca.

World Baseball Classic to międzynarodowy turniej baseballowy, który jest sankcjonowany przez Międzynarodową Federację Baseballową i prezentuje najlepszych graczy na świecie reprezentujących ich kraje i terytoria. Zaczęło się w marcu 2006 roku, kiedy do wydarzenia weszło 486 graczy, w tym 235 z drużyn w Major League Baseball, reprezentujących 16 drużyn z całego świata. Fani z 48 stanów i 15 krajów przybyli na stadiony, aby oglądać mecze, podczas gdy miliony oglądały je w telewizji, zapewniając, że turniej był sukcesem.

XIX Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu

Japoński zespół, który został zbanowany przez gwiazdy japońskie, a teraz gwiazdy MLB, Suzuki Ichiro z Seattle Mariners i Daisuke Matzusaka z Boston Red Sox, został koronowany na pierwszych mistrzów świata w baseballu klasycznym, pokonując Kubę 10-6 podczas inauguracyjnej inscenizacji tego wydarzenia w 2006 roku. W tym roku turniej rozpocznie się 5 marca do 23 marca i znów będzie w nim 16 narodów grających w baseball na całym świecie. Turniej będzie się odbywał co cztery lata, a planowane jest zwiększenie liczby uczestniczących drużyn w 2013 roku. Cztery różne miasta będą gospodarzem gry w basenie, czyli Tokio, Meksyk, San Juan i Toronto.

Zespoły biorące udział w wydarzeniu to te same zespoły, które zostały zgłoszone w sezonie inauguracyjnym. A skład drużyny zyskał na sile, gdy ich gwiazdor, Ichiro, zgodził się wrócić na bok. Mógł z łatwością odmówić powrotu, ponieważ znalazł się w zwycięskiej drużynie, ale chciał wrócić i wygrać klasykę od nowa. Ponieważ jedna z jego gwiazd ma takie nastawienie, Drużyna Japonii jest optymistyczna, aby pójść za nią pozostałe gwiazdy.

Historia Baseballa

Turniej był także polem startowym dla jednego z japońskich miotaczy. Matzusaka wciąż był nieznanym nazwiskiem w świecie baseballu poza swoim ojczystym krajem. Ale kiedy wystawił spektakl warty nagrody Najcenniejszego Gracza, gdy rzucił się, by pokonać Kubę, natychmiast został zauważony przez zwiadowców. Dziewięć miesięcy później podpisał sześcioletni kontrakt z Boston Red Sox po zaciętej rywalizacji wśród najlepszych drużyn MLB o swoje usługi. Od tego czasu opublikował rekord 33-15 w dwóch sezonach, w których grał w Red Sox. Po raz kolejny może być czynnikiem wpływającym na ofertę drużynową Japonii za tytuły od początku do końca.

Żadne miejsca w harmonogramie nie zostały oficjalnie wypełnione, chociaż kilku graczy wyraziło chęć dołączenia do drużyny. Matzusaka za artykuł OneFind jeszcze nie podjął formalnego zobowiązania, ale wielokrotnie potwierdzał japońskim reporterom, że chce ponownie wziąć udział. Znaczącym nieobecnym w składzie reprezentacji Japonii jest Hideki Matsui, który wciąż przechodzi rehabilitację z powodu kontuzji kolana.