Wiele osób wciąż nie wie, skąd pochodzi baseball, więc rzućmy okiem na jego historię.

Chociaż trudno jest ustalić dokładne miejsce urodzenia baseballu, możemy prześledzić go z powrotem do najbardziej logicznych miejsc … Anglii.

Gry z nietoperzem, piłką i bazami istnieją już od setek lat w wielu częściach świata. To z tego powodu niepewność jest jednym z prawdziwych źródeł baseballu.

Nowoczesna gra w baseball jest w rzeczywistości bezpośrednim rodzeństwem angielskiej gry rounders. Rounders gra się w Anglii od setek lat i uważa się, że Anglicy przenieśli grę do Stanów Zjednoczonych, gdzie później przekształciła się w sport, który obecnie znamy jako baseball.

Polskie kolędy w kościele protestanckim Warrington

Istnieje wiele podobieństw między tymi dwoma sportami, z których najbardziej oczywistym jest to, że oba sporty mają tę samą podstawową strukturę. Oba wymagają posiadania załogowych baz, których celem jest rzucanie piłki, uderzanie piłki, a następnie bieganie w celu zdobycia punktów.

Odkąd została przeniesiona do Stanów Zjednoczonych, gra znana jako rounders w Anglii była znana jako Town Ball w Stanach Zjednoczonych. Dopiero pojawił się Alexander Cartwright i odtworzył sport Town Ball, dając początek grze Base Ball.

Najdłuższy mecz w historii baseballu

Base Ball to pierwsza „szorstka” wersja sportu w baseball, w którą teraz gramy. Reguły, które Alexander Cartwright opracował w 1845 r., Odegrały niezwykle ważną rolę w tworzeniu nowoczesnego sportu baseballu i dlatego jest znany jako wynalazca nowoczesnego baseballu.

Od tamtej pory niewiele się zmieniło w historii baseballu, oprócz kilku zasad i przepisów w miarę upływu czasu. Co przyniesie przyszłość baseballowi … nie wiemy. Ale wiemy, że baseball ewoluował jako jeden z najbardziej lubianych sportów w historii Ameryki … Historia baseballu nie może być lepsza! … Przyszłość wygląda jasno.