Logo

Zapraszamy już 22 września 2016 roku
Stadion Legii Warszawa im. Józefa Piłsudskiego
Rozpoczęcie godz. 09:30

banka

Witold Bańka Minister Sportu I Turystyki

Witold Bańka urodził się 3 października 1984 roku w Tychach. Ukończył politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Były wielokrotny reprezentant Polski w lekkoatletyce na dystansie 400 metrów. Dwukrotny srebrny medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w 2005 i 2006 roku. Złoty medalista Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4×400 metrów w Erfurcie 2005 roku. Złoty i srebrny medalista Letnich Uniwersjad w Bangkoku i Belgradzie w 2007 i w 2009 roku. W 2007 roku zdobył brązowy medal lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Osace. W 2008 roku otrzymał nagrodę prezydenta miasta Tychy w dziedzinie kultury i sportu. W 2009 roku został najmłodszym w historii delegatem na zjazd sprawozdawczo-wyborczy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, reprezentując Śląski Związek Lekkiej Atletyki.

W 2012 roku oficjalnie zakończył karierę sportową. Przez ostatnie lata działał w branży public relations, realizując szkolenia z zakresu relacji z mediami i wizerunku, współpracując z czołowymi polskimi przedsiębiorstwami, tworząc dla nich produkcje reklamowe i strategie PR-owe.

16 listopada 2015 roku został powołany na urząd ministra sportu i turystyki w rządzie premier Beaty Szydło.

Aktywnie spędza wolny czas uprawiając sport, uczestnicząc także w maratonach.

 

MIODUSKI

Dariusz Mioduski Członek Zarządu European Club Association (ECA)

Inwestor i przedsiębiorca z bogatym doświadczeniem zarządzającym, transakcyjnym i regulacyjnym w zakresie łączenia i nabywania spółek oraz project finance w sektorach surowców naturalnych, energetycznym i infrastrukturalnym.

Obecnie, Dariusz Mioduski jest prezesem Radwan Investments Sarl, jego rodzinnej inwestycyjnej spółki holdingowej. Radwan Investments powstała w roku 2009 i koncentruje swoją działalność na projektach inwestycyjnych szczególnie w sektorach infrastruktury, usług IT i wysokich technologii. Dariusz Mioduski jest również większościowym właścicielem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Legia Warszawa.

W latach 2007-2013 pełnił funkcję Chief Executive Officer i Prezesa Zarządu Kulczyk Investments S.A., największej grupy kapitałowej w Polsce, koncentrującej się na energii, zasobach naturalnych i infrastrukturze. W latach 1997-2007 Dariusz Mioduski był partnerem CMS Cameron McKenna LLP, zarządzającym obszarami energetyki i infrastruktury w Polsce. W latach 1991-1997 pracował w nowojorskim i warszawskim biurze White & Case LLP, oraz w Vinson & Elkins LLP w Houston.

Dariusz Mioduski jest członkiem Zarządu European Club Association (ECA) skupiającej największe kluby piłkarskie Europy, Wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu, członkiem Harvard Law School Dean’s Advisory Board i Wiceprezesem Stowarzyszenia Harvard Club of Poland. Zasiada również w zarządach i radach nadzorczych spółek związanych z działalnością inwestycyjną Radwan Investments.

Dariusz Mioduski posiada tytuł doktora prawa Uniwersytetu Harvarda (Juris Doctor, 1990) oraz dyplom Uniwersytetu St Thomas w Houston (Bachelor of Arts, 1987).

Olivie

Michele Centenaro Sekretarz Generalny European Club Association (ECA)

Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). Profesjonalną karierę w branży sportowej zaczął we włoskiej firmie produkującej odzież sportową Diadora Spa, gdzie ostatecznie sprawował funkcję dyrektora do spraw sponsoringu i komunikacji. Następnie wstąpił do Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) jako Szef Rozgrywek Klubowych, gdzie w znacznej części odpowiadał za rozwój głównych wydarzeń takich jak Liga Mistrzów czy Liga Europy. Jego doświadczenie oraz głęboka znajomość europejskiego futbolu pozwoliły mu w 2008 roku zająć pozycję Sekretarza Generalnego w nowo powstałej organizacji ECA. Mieszcząca się w Nyonie w Szwajcarii, licząca 220 członków organizacja jest podstawowym, niezależnym ciałem bezpośrednio reprezentującym kluby piłkarskie na poziomie europejskim. ECA istnieje w celu reprezentacji, ochrony oraz promocji tych zespołów.

Olivie

Olivier Jarosz Senior Manager European Club Association (ECA)

Senior Manager Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). Na co dzień współpracuje z organami wykonawczymi wiodących klubów piłkarskich w Europie. Obecnie przewodniczy nowo powstałemu edukacyjnemu programowi CPM (Club Management Programme) dedykowanemu kierownictwu czołowych klubów futbolowych. Program ma na celu poszerzenie wiedzy członków ECA we wszystkich gałęziach zarządzania. Olivier Jarosz jest autorem wielu publikacji na temat futbolu europejskiego, szczególnie tych związanych z klubami członkowskimi ECA (Club Management Guide, Youth Report, Women’s Club Analysis). Jest uważany za eksperta od środkowo-wschodniego futbolu europejskiego i współpracuje z klubami w obszarze zarządzania poprawą wydajności. Absolwent European Affairs and Economics na Uniwersytecie Genewskim (Szwajcaria). Ukończył również Katolicki Uniwersytet Paryski (Francja) i Uniwersytet Sherbrooke (Kanada).

bezfoto

Zbigniew Boniek Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej

Urodzony 3 marca 1956 roku w Bydgoszczy. Absolwent AWF w Warszawie. Były reprezentant Polski (80 meczów, 24 gole), uczestnik trzech mundiali (1978, 1982 – trzecie miejsce, 1986), wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, dwukrotny mistrz Polski z Widzewem Łódź, mistrz Włoch, zdobywca Pucharu Zdobywców Pucharu, Superpucharu Europy i Pucharu Europy (wszystko z Juventusem Turyn), zdobywca Pucharu Włoch (Juventus i Roma). Wiceprezes PZPN ds. marketingu od czerwca 1999 roku do sierpnia 2002. Objął wtedy stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. W latach 2004–2008 we władzach Widzewa. Członek Klubu Wybitnego Reprezentanta. Biznesmen.

26 października 2012 roku został wybrany nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od 2013 roku wiceprzewodniczący Komisji Futbolu UEFA.

Olivie

Maciej Sawicki Sekretarz Generalny PZPN

Od listopada 2012 roku pełni funkcję Sekretarza Generalnego PZPN. W przeszłości zawodowo związany z piłką nożną, wielokrotnie grał w młodzieżowych drużynach reprezentacji Polski od U-16 do U-21.
Po zakończeniu kariery sportowej zajmował stanowiska kierownicze w różnych podmiotach gospodarczych. Wykształcenie wyższe, posiada tytuł MBA Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Illinois. Absolwent Harvard Business School, gdzie ukończył z powodzeniem kurs dla kadr zarządzających „Program for Leadership Development”. Absolwent Executive Master in European Sport Governance.

Olivie

Dariusz Marzec Prezes Zarządu Ekstraklasa SA

Dariusz Marzec ma 38 lat i jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Zawodowej w Munster (Niemcy). Pochodzi ze Stalowej Woli, w przeszłości był profesjonalnym sportowcem. W latach 1990-1996 występował w kadrze pierwszoligowej sekcji koszykówki Stali Stalowa Wola.

Jego kariera zawodowa związana jest z zarządzaniem działami sprzedaży i marketingu w dużych korporacjach, a w szczególności w firmie L’Oreal (w latach 2002-2011) oraz jako Country Manager w firmie Monster Energy w Polsce (2011-2013). Od października 2014 Dariusz Marzec pełnił obowiązki Dyrektora Zarządzającego w Klubie Legia Warszawa, odpowiedzialnego za zarządzanie marketingiem i sprzedażą.

Olivie

Marcin Animucki Wiceprezes spółki Ekstraklasa SA

Od marca 2012 r. zajmuje stanowisko Wiceprezesa spółki Ekstraklasa SA. Od stycznia 2009 r. jest członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. latach 2008-2012 prezes klubu piłkarskiego RTS Widzew Łódź. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, doktorant w Kolegium Gospodarki Światowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W Ekstraklasie zarządza strategicznymi procesami w zakresie kontraktów mediowych, sprzedaży praw telewizyjnych, projektu Komfortowe Stadiony Ekstraklasy oraz współpracy z administracją rządową oraz samorządową.

Olivie

Marcin Diakonowicz

Partner, Deloitte Polska

Lider zespołu specjalistów świadczących kompleksowe usługi doradcze dla branży sportowej – Sports Business Group Deloitte Poland.

Deloitte świadczy usługi doradcze (obejmujące doradztwo podatkowo-prawne, konsulting, doradztwo strategiczne) w zakresie m.in.:
– planowania i zarządzania międzynarodowymi imprezami sportowymi,
– planowania, budowy i zarządzania obiektami sportowymi oraz stadionami,
– opracowania polityki biletowej,
– budowy strategii sponsoringu,
– społecznej odpowiedzialności biznesu.

Współautor cyklicznego raportu Deloitte o przychodach polskich klubów piłkarskich Ekstraklasy „Piłkarska liga finansowa” (publikacja wzorowana na globalnych praktykach Deloitte UK, raport „Football Money League” oraz „Annual Review of Football Finance”).

Autor publikacji dotyczących branży sportowej z zakresu różnych dyscyplin i dziedzin sportu (np. piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna, sektor fitness), również znany komentator bieżących wydarzeń sportowych.

Deloitte jest doradcą biznesowym Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Olivie

Jesper Joergensen Partner, Deloitte Dania

Przez ostatnie 20 lat Jasper doradza klubom, ligom i duńskiemu FA w sprawach strategicznych i handlowych, które obejmują fuzje klubów, rozwój systemu licencji oraz systemu transferu, oferty transmisji oraz strukturę ligi. Przez ostatnie 12 lat Jasper pełnił funkcję przewodniczącego Duńskiego Komitetu Licencyjnego.

Olivie

Martijn van Rensch Partner, Deloitte Holandia

Partner w dziale Konsultingu. Specjalizuje się w branży konsumenckiej, medialnej i sportowej.

Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w zarządzaniu programami oraz zmianą rozwoju kompetencji przywódczych oraz transformacji biznesowej, ze szczególnym uwzględnieniem skomplikowanych zagadnień związanych ze zmianą, w tym realizacją strategii, skuteczną współpracą oraz optymalizacją struktury organizacyjnej.

Jasna wizja dotycząca przywództwa, zarządzania zmianą oraz określania celów, a także energia i entuzjazm najlepiej charakteryzują jego podejście do pracy. Martijn pełni funkcję strategicznego konsultanta i doradcy prezesów wielu firm oraz osób zarządzających.

Kierowane i realizowane przez niego projekty transformacji biznesowej mają znaczenie strategiczne i obejmują wielu interesariuszy. Martijn potrafi doskonale godzić interesy różnych stron oraz zachęcać je do harmonijnej współpracy.

Najnowsze projekty zrealizowane w branży medialnej i sportowej:
– PSV Eindhoven (jeden z trzech najsłynniejszych klubów holenderskich) – Strategia 2020; cykl oceny pracowników, wartościowanie stanowisk, nagrody i świadczenia pracownicze, zmiana kultury organizacyjnej oraz usługi doradztwa strategicznego (branża sportowa);
– KNVB (Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej) – dalsze doskonalenie centrum wiedzy KNVB, ze szczególnym uwzględnieniem Akademii KNVB. Stworzenie centrum mającego na celu podniesienie standardów udostępniania wiedzy oraz innowacyjnych rozwiązań;
– pilotażowy program rozwoju dojrzałości biznesowej w piłce nożnej – opracowanie metodologii mającej na celu rozwijanie dojrzałości biznesowej w piłce nożnej, a także analityka danych (PSV, AZ, sc Heerenveen i Willem II).

Olivie
Arno Hermans Założyciel Sport eXperience

Moja miłość do sportu sprowadza się do piłki nożnej oraz siatkówki. Jako kapitan lokalnego klubu siatkarskiego, w 1996, doprowadziłem do zdobycia mistrzostwa Holandii. Jako inżynier miałem możliwość poznać różne rozwiązania technologiczne w wielu sektorach, angażować się w różne projekty, a także brać udział w powstaniu wydziału Inżynierii Sportu. Dzięki połączeniu sportu, technologii oraz doświadczeniu z firmami startup narodził się pomysł akceleratora. W 2015 roku, po rozmowie z setką potencjalnych udziałowców zdobyłem potwierdzenie, że Holandia jest gotowa na Akcelerator Sportu. Tak narodził się Sport eXperience.

Olivie

Ben Lyttleton Konsultant Soccernomics i publicysta

Autor wielu publikacji m.in. dla The Guardian, FIFA Weekly, Sports Illustrated, TIME International. Ekspert w CNN i BBC Radio oraz były analityk futbolowych spotkań „na żywo” telewizji Bloomberg TV. Jego książka: „Twelve Yards: The Art and Psychology of the Perfect Penalty” wydana została w sześciu krajach. Były trener reprezentacji Francji oraz Liverpoolu Gerarda Houlliera uznał ją za „dowód, że rzuty karne nie są w rzeczywistości loterią.” Ben Lyttleton jest założycielem i dyrektorem Soccernomics, firmy konsultingowej współpracującej z wieloma klubami oraz narodowymi federacjami.

SHOUKENS

Hugo Schoukens Założyciel i CEO Double PASS

Założyciel i CEO Double PASS (Systemy rozwoju talentów i rozwiązań od 2004).
Autor: How to run an Academy (Scoren met Jeugd)?
Absolwent: MBA Sports Management University of Leicester
Były pracownik finansowy, bankier,
Były Scout, trener i dyrektor Akademii w belgijskiej Federacji Piłki Nożnej, Anderlecht i RWDM (FC Brussels).

banka

Bartosz Ciołkowski Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard Europe

W styczniu 2014 roku Bartosz Ciołkowski został mianowany Dyrektorem Generalnym polskiego oddziału MasterCard Europe. Przed objęciem tego stanowiska był szefem działu sprzedaży, odpowiedzialnym za rozwój działalności MasterCard w Polsce.

Bartosz Ciołkowski rozpoczął swoją karierę zawodową w banku BZ WBK. Przed podjęciem pracy w MasterCard pracował także w Pekao SA, nadzorując działalność Departamentu Rozwoju Kart Płatniczych. Do MasterCard dołączył w 2005 roku jako Account Manager. Następnie zajmował się rynkiem kart kredytowych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Ukrainie. Od 2009 roku był odpowiedzialny za rozwój konsultingowego działu firmy, MasterCard® Advisors, w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, realizując ponad 50 projektów w zakresie optymalizacji rentowności produktów płatniczych, rozwoju innowacyjnych produktów oraz programów lojalnościowych i rozwoju projektów co-brandingowych.

Bartosz Ciołkowski jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ze specjalizacją w dziedzinie polityki gospodarczej i strategii.

adamczyk

Kamil Adamczyk Założyciel i CEO Inteliclinic

Kamil Adamczyk jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim, założycielem i CEO polsko-amerykańskiej spółki Inteliclinic – laboratorium inżynierskiego specjalizującego się w projektowaniu urządzeń, które przy pomocy sztucznej inteligencji przetwarzają sygnały biologiczne. Neuroon to pierwsze z serii planowanych urządzeń typu wearables spółki Inteliclinic, której celem jest analizowanie danych biologicznych poza laboratoriami medycznymi. Inteligentna maska Neuroon monitoruje fale mózgowe, ruch gałek ocznych, temperaturę, puls, natlenienie krwi oraz ruch ciała użytkownika podczas snu i analizuje te dane.

Maska Neuroon jest wykorzystywana przez drużyny NBA, w tym Golden State Warriors czy Sacrament Kings, do pomiaru jakości i wydajności snu oraz minimalizowania efektu jet lag wśród zawodników. Neuroon zwyciężył w międzynarodowym konkursie nowych technologii LeWeb w Paryżu w kategorii najlepszej innowacji w 2013 roku, został wybrany, przez HealthXL w kooperacji z Cleveland Clinic w 2015, jako najlepszy produkt badający sen, a w 2016 roku zyskał tytuł najbardziej innowacyjnego produktu podczas konferencji SXSW w amerykańskim Austin, TX.

Adamczyk jest założycielem Koła Neurochirurgicznego przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz polskiego oddziału Kairos Society – organizacji non-profit zrzeszającej najbardziej prominentnych studentów z całego świata. Adamczyk został wybrany przez magazyn Brief jednym z trzech najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorców w 2013, otrzymał także tytuł „Founder of the year” nadany mu w 2014 roku przez organizację Central European Startup Awards. Jego pasjami są Internet Rzeczy, mZdrowie, a także wykorzystanie data science i uczenia maszynowego w ochronie zdrowia, medycynie i sporcie.

rougeron

Manuel Rougeron Prezes i Dyrektor Generalny platformy nc+

Prezes i Dyrektor Generalny platformy nc+ od 2015 roku. Ma ponad 17-letnie doświadczenie w mediach i należy do grona najbardziej doświadczonych menedżerów CANAL+. Jego umiejętności i wiedza wykorzystywane były w działaniach grupy prowadzonych w różnych krajach.

Manuel Rougeron swoją karierę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Unifrance Film International. W 1998 roku został członkiem Komitetu Organizacyjnego piłkarskich MŚ we Francji, a rok później wszedł do zarządu TPS Programme. W 2003 roku objął stanowisko Prezesa MULTIVISION / TPSVOD.

Od stycznia 2007 roku zaczął pracę w CANAL+ Overseas jako menedżer ds. kanałów i współpracy programowej. W 2009 roku został dyrektorem wykonawczym w VSTV, przedstawicielstwie CANAL+ Overseas w Wietnamie. Od 1 czerwca 2012 roku był dyrektorem zarządzającym w CANAL+ Caledonia.

richard

RICHARD GROOTSCHOLTEN Dyrektor Akademii Feyenoord Rotterdam

Trener z licencją UEFA Pro z ponad 30‐letnim doświadczeniem pracy ze wszystkimi grupami wiekowymi. Richard jest obecnie dyrektorem jednego z wiodących ośrodków rozwoju piłki nożnej na świecie, Akademii Feyenoord Rotterdam.

Tworzył i wdrażał systemy rozwoju młodzieży na poziomie akademii, klubowym i krajowym i posiada bogate doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem i zarządzaniem strukturami klubu piłkarskiego, jak i samej akademii piłkarskiej.

Z powodzeniem zarządzał wielokrotnie nagradzaną akademię Sparty Rotterdam, jednego z najważniejszych ośrodków rozwoju młodzieży w Holandii, przyczyniając się do rozwoju dziesiątek najlepszych holenderskich piłkarzy, w tym Memphisa Depaya, Kevina Strootmana i Georginio Wijnalduma.

Richard ma także doświadczenie w prowadzeniu akademii w krajach / ligach z niewykorzystanym potencjałem w obszarach szkolenia młodzieży (Vancouver Whitecaps w Kanadzie / MLS, KGHM Zagłębie Lubin w Polsce).

banka

Jacek Kurski Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Jacek Kurski – urodzony 22 lutego 1966 r. w Gdańsku. Polski dziennikarz i były polityk, z wykształcenia ekonomista.
8 stycznia 2016 roku decyzją Ministra Skarbu Państwa otrzymał nominację na Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej. Od 20 listopada 2015 do 7 stycznia 2016 jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadzorował prace resortu związane z ochroną prawa autorskiego i praw pokrewnych: ochroną prawa prasowego.
W latach 2009 – 2014 poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Pierwszy przewodniczący frakcji EFD Europe for Freedom and Democracy. Od 2005 do 2009 poseł na Sejm V i VI kadencji. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Skarbu Państwa i członka sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.
W latach 2002- 2005 wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, a wcześniej w latach 1998-2001 wiceprzewodniczący Zarządu Województwa Pomorskiego, jako wicemarszałek województwa sprawował nadzór nad jednostkami kultury.
Od 1994 do 1998 prowadził agencję reklamową i producencką Jacek-FILM.
W 1993 r. opublikował napisaną wspólnie z Piotrem Semką książkę „Lewy czerwcowy”, będącą zapisem wywiadów z politykami związanymi z rządem Jana Olszewskiego na temat kulisów odwołania gabinetu w czerwcu 1992. Rok później zrealizował film „Nocna zmiana” poświęcony tej samej tematyce.
W latach 1991 -1994 związany z Telewizją Polską. Wspólnie z Piotrem Semką prowadził magazyn „Reflex” w TVP1 oraz z Wiesławem Walendziakiem program „Lewiatan”. Współtworzył również program „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz oraz był pomysłodawcą i prowadzącym cyklu „Rozmowy karcianego stołu”.
Na przełomie lat 80. i 90. publikował artykuły w prasie niezależnej i prawicowej, m.in. w „Tygodniku Solidarność”. Był współpracownikiem agencji DPA, gdańskim korespondentem polskiej sekcji BBC oraz redaktorem radia podziemnej „Solidarności”. Uczestnik strajków w 1988 r.
Prywatnie pasjonat piłki nożnej. W latach 1998-2002 prezes Ośrodka Piłkarskiego Lechii Gdańsk.
W 2001 został odznaczony Odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

banka

Piotr Rutkowski W-ce Prezes Zarządu Lecha Poznań

Ukończył Studia w Maastricht w Holandii na kierunku International Business Economics oraz Stosunki Międzynarodowe specjalizując się w biznesie międzynarodowym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Pracę w KKS Lech Poznań S.A. rozpoczął w 2006 roku tworząc od podstaw Scouting Lecha Poznań. Od 2012 roku piastuje stanowisko Wiceprezesa Klubu. Na co dzień zarządza Działem Sportu. Jego głównym celem jest realizacja podstaw strategii Klubu, jakimi są Akademia – wprowadzenie wychowanków do I Zespołu Lecha Poznań oraz Scouting wraz z polityką transferową.

Członek Rady Nadzorczej Amica SA.

banka

Nicolaas Westerhof Beyond Sports

Zanim dołączył do zespołu Beyond Sports pracował przez 2,5 roku w AFC Ajax jako analityk video. W Beyond Sports Nicolaas jest odpowiedzialny za implementację programu Beyond Sports w codziennym grafiku treningowym różnych klubów futbolowych oraz drużyn, które korzystają z tego rozwiązania. Dzięki pracy w terenie, może sugerować profesjonalnym trenerom optymalne metody analizy gry oraz zawodnikom jak mogą ćwiczyć swoją umiejętność podejmowania decyzji, korzystając z medium wirtualnej rzeczywistości.

banka

Sander J. Schouten Beyond Sports

„Euro 88’: wtedy pierwszy raz zobaczyłem jak powinno wyglądać wielkie wydarzenie sportowe. To zmieniło moje życie. Holandia wygrała swój pierwszy i jedyny jak na razie puchar. W tym momencie narodziła się moja ambicja by stworzyć coś nowego w przemyśle sportowym. Coś ważnego, co sprawi, że stanę się częścią świata sportu i będę zmieniał go na lepsze.”

Wszechstronny i pełen ambicji do ulepszania świata, tak właśnie Sender opisałby samego siebie. Rozpoczął swoją karierę jako Account Manager w jednej z wielkich film medialnych i szybko awansował na pozycję Business Development Managera.

Krótko potem został dyrektorem handlowym. Po okresie formacyjnym, jego ścieżka kariery zawróciła nagle, na czym skorzystał cały business wokół niego. Poprzez technologiczną firmę Triple, gdzie pracował jako dyrektor sprzedaży, trafił do przyszłości sportu. Tak właśnie powstało Beyond Sports i tak chce zmienić oblicze sportowego przemysłu- poprzez technologię w następną erę – w przyszłość.

banka

Mark Snijders Beyond Sports

Mark Snijder jest byłym piłkarzem. Grał dla klubu ze swojego rodzinnego miasta AZ Alkmaar i spędził trzy lata grając w lidze dla Port Vale. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Mark rozpoczął pracę dla AZ Alkmaar w charakterze dyrektora handlowego. Właśnie wtedy odkrył swój talent do wdrażania kreatywnych pomysłów, dzięki swojemu zmysłowi handlowemu.

Mark jest wszechstronnym przedsiębiorcą, który nie tylko założył kilka spółek z branży mediów sportowych, ale jest także twórcą swoistego, ekskluzywnego klubu dżentelmenów. W lutym 2016 dołączył do Beyond Sports w jednym celu: by wygrać Mistrzostwa Świata. Chce wykorzystać swój zmysł handlowy i siatkę kontaktów futbolowych by powiększyć rodzinę Beyond Sports o nowe kluby, graczy, ambasadorów marki, naukowców i współpracowników, którzy wierzą w to, że VR może być idealnym rozwiązaniem dla profesjonalnych klubów sportowych.

„Pomagać w tym by sportowcy, kluby, a przede wszystkim, piłkarze, stawali się lepsi” – to świetne uczucie.

banka

Ziemowit Ryś Ekspert ds. innowacji w sporcie

Ur. w 1986 w Krakowie, były lekkoatleta, sprinter specjalizujący się w biegu na dystansie 400m, multimedalista Mistrzostw Polski wszystkich kategorii wiekowych, srebrny medalista Mistrzostw Świata U18 z Sherbrooke w Kanadzie, oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy U20 z Kowna gdzie został wybrany kapitanem 111-osobowej Reprezentacji Polski.

Karierę zawodową rozpoczął w 2008 r. w dziale sprzedaży B2B sieci Plus, następnie zajmował stanowiska menedżerskie odpowiadając za zespoły sprzedażowe oraz promocję i marketing dla takich marek jak Play, Enea, PGE. Od listopada 2015 r. pełni funkcje Doradcy Ministra Sportu i Turystyki.

Wielki fascynat sportu, a zwłaszcza jego psychologicznych aspektów. Miłośnik nowych technologii, analityk rynku e-sportowego pod kątem analogii ze sportem w pojęciu tradycyjnym.

szaniawski

Michał Szaniawski Wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Absolwent Katholieke Universiteit Leuven w Belgii (European Masters in Public Administration) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (administracja). Był również stypendystą Ministra Edukacji, Nauki i Kultury Republiki Austrii na Wirtschaftsuniversität w Wiedniu. Ma 13 lat doświadczenia w zakresie funduszy europejskich.

W ostatnich latach pracował w Consulting Plus Sp. z o.o., gdzie jako członek zarządu i kierownik projektów kierował działalnością spółki dotyczącą funduszy europejskich. Był autorem m.in. cyklu projektów TEKLA PLUS dotyczących współpracy MŚP z jednostkami naukowymi w zakresie prac badawczo-rozwojowych. Projekty realizowane były w partnerstwie i we współpracy z największymi jednostkami naukowymi w kraju. Jest też współzałożycielem fundujesz.pl – pierwszej polskiej platformy crowdfundingowej dedykowanej finansowaniu projektów społecznych.

szaniawski

Jacek Bednarz Członek Zarządu Ekstraklasa SA

Pochodzi ze Śląska. W karierze zawodowego piłkarza związany był z Ruchem Chorzów, Legią Warszawa z którą grał w Lidze Mistrzów oraz Pogonią Szczecin, w której po sezonie 2001/2002 zakończył karierę zawodniczą. W 2012 roku objął funkcję wiceprezesa zarządu Wisły Kraków ds. sportowych, a następnie został prezesem krakowskiego klubu. Następnie od listopada 2014 do końca czerwca 2016 roku pełnił funkcję prokurenta zarządu w klubie Ruch Chorzów S.A. Z dniem 1 lipca 2016 roku objął obowiązki członka zarządu w spółce Ekstraklasa S.A., gdzie jest odpowiedzialny za wdrożenie projektu rozwoju akademii piłkarskich, modelu szkolenia młodzieży w klubach Ekstraklasy oraz bezpośrednią współpracę z akcjonariuszami oraz klubami profesjonalnej ligi piłkarskiej. Z wykształcenia jest prawnikiem.

szaniawski

Mateusz Dróżdż Zagłębie Lubin

Radca prawny, pracownik akademicki, w tym Uczelni Łazarskiego (Katedra Prawa Gospodarczego). Wykładowca programu International Legal Studies w Salzburgu oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania infrastrukturą sportową a także studiów angielskojęzycznych afiliowanych przez Coventry University. Wykłada następujące przedmioty – Prawo handlowe, Bezpieczeństwo i Organizacja Imprez Masowych (w języku polskim), International Business Law, Commercial Law i Corporate Law (w języku angielskim). Prezes rady nadzorczej spółki Cuprum-Med sp. z o.o. oraz Zagłębie Lubin S.A. Właściciel kancelarii prawnej.

Ukończył kursy na Saint Joseph’s University w Filadelfii, Salzburg Universitat, Center for International Legal Skills w Salzburgu oraz Cambridge School of English. Członek Stałej Grupy Ekspertów Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Jest także członkiem Komisji Sportu Międzynarodowego przy Staffordshire University and Thompson Rivers University. Uczestnik komisji oraz podkomisji sejmowych do spraw zmian ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Współtwórca projektu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Jest autorem komentarza do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także opinii prawnych, ekspertyz oraz rekomendacji z zakresu imprez masowych. Autor rekomendacji w zakresie bezpiecznego organizowania imprezy masowej artystyczno-rozrywkowej lub niemasowej o charakterze artystycznym lub rozrywkowym, organizowanej przez uczelnię wyższą lub samorząd studentów lub koło naukowe lub inną organizację studencką.

Autor licznych publikacji w języku polskim, jak i angielskim zamieszczonych, m.in. Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, The Warsaw Voice, Edukacji Prawniczej, Przeglądzie Sądowym, Monthly Lawyer, czy chociażby The Global Legal Post. W 2012 r. był współautorem międzynarodowego raportu – Doing Business Report wydanego przez Grupę Banku Światowego.

Prelegent wielu konferencji naukowych organizowanych między innymi w Polsce, jak i zagranicą.